P.P.H.U. GREGOR
PLESZEWSKIE KOTŁY C.O.

Kotły miałowe KWM-SG

Wyroby z grupy "kotły miałowe" o symbolach KWM-SG są przeznaczone do spalania miału węglowego. Spalanie odbywa się od góry w kierunku do dołu i jest to proces wymuszony poprzez dawkowanie powietrza do komory paleniska za pomocą dmuchawy sterowanej mikroprocesorowym regulatorem temperatury.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferowane są różne rozwiązania techniczne kotłów tak, aby każdy mógł dopasować go do instalacji i kotłowni. Jednorazowy zasyp paleniska wystarcza do grzania przez około 24 godziny.Oferowane sterowanie jest proste i niezawodne Kotły miałowe są najchętniej kupowanym produktem, gdyż cechują się wysoką wydajnością, łatwą obsługą oraz przystępną ceną.


Kotły miałowe KWM-SG Prawy bok kotła Ujecie tyłu kotła z czopuchem Drzwi zasypowe z regulacją powietrza Regulacja docisku drzwi Zawias pozwalający na zamianę tzw. lewych drzwiczek na prawe Klamka z logiem producenta kotła Uszczelnienie drzwi termoodporną płytą ceramiczną Dysze napowietrzające poprawiające spalanie Ruszt wodny paleniska Drzwi paleniskowo-popielnikowe z kratą Brak spawu na kanałach wodnych Czopuch z przepustnicą spalin Różne przedłużenia czopucha Regulowane nogi umożliwiające wypoziomowanie kotła Etykieta firmowa z adresem strony internetowej Wentylator dostarczający powietrze do paleniska Sterownik sterujący pracą dmuchawy i pompy obiegowej



Charakterystyka techniczna kotłów KWM-SG

Lp.WyszczególnienieJednWielkość kotła
1.Moc nominalnakW19253850627595
2.Średnia moc eksploatacyjnakW9121925313747
3.Moc minimalnakW681215192529
4.Powierzchnia grzewcza kotła234567,510,5
5.Wielkość powierzchni ogrzewanejdo 100100 - 150150 - 200200 - 250250 - 300300 - 380380 - 530
6.Stałopalnośćh8 - 24
7.Jednorazowy zasyp paliwakg33465484100130220
8.Sprawność cieplna%808182
9.Maksymalna temperatura wody°C90
10.Temperatura powrotu i zasilania°C60/80
11.Ciśnienie robocze maxbar1,5
12.Ciśnienie próbnebar4
13.Wymagany ciąg spalinmbar0,25 - 0,35
14.Wysokość komina minm56810
15.Przekrój otworu kominacm²220230270350390475600
16.Masa kotłakg296365420500555670880
17.Pojemność wodnadm³102125148182210245370
18.PaliwoWęgiel kamienny asortyment miał MI typ 32.1 kl. 25/12 wg PN-82/G97001-3
19.Długość wymiennikamm570600680840880970
20.Długość całkowita z czop.mm690720800960120012501430
21.Szerokość wymiennikamm480550620710810890
22.Szerokość całkowitamm490560630720820900
23.Wysokość wymiennikamm150015501590164016601820
24.Wysokość całkowita z wentyl.mm1710175018301870192019402120
25.Średnica króćca zasilania i powrotummG2 (60,3x5)G2½ (76,1x5)
26.Wymiary przekroju czopuchamm160180200230
27.Pobór mocy wentylatora 230V/50HzW802x80
28.Opory hydraulicznembar23



Certyfikaty na kotły typu KWM-SG

Certyfikat ekologiczny na kotły KWM-SG

Certyfikat ekologiczny

Certyfikat UDT na kotły KWM-SG

Certyfikat UDT

Opalane ekogroszkiem
Opalane pelletem
Z podajnikiem retortowym
Opalane miałem
Uniwersalne modernizowane